Poznajcie nazwiska zwycięzców edycji 2022

Na metę wbiegło 190 zawodników ćwiartki. Pierwszy, który przekroczył linię mety to Jakub Szymankiewicz (Wronki), któremu pokonanie dystansu zajęło 34 minuty i 6 sekund. Za nim na mecie pojawili się: Marcin Fehlau ( Chomęcice) oraz Yuriy Blahodir (Ostrów Wlkp). Najszybsza kobieta na tym dystansie to Wioletta Kuczyńska (Gorzów Wielkpolski, która wybiegała czas 41 minut i 26 sekund. Na podium w kategorii open kobiet znalazły się również Barbara Pochranowicz (Dębno) oraz Urszula Woźniak (Koszanowo).

Dystans półmaratonu pokonało 126 biegaczy. Najszybszy był Filip Jańczak (Środa Wlkp.), który pokonał 21 km w 72 minuty i 40 sekund. Drugi był  Marcin Zagórny (Radnica) z czasem 77 minut i 6 sekund, a jako trzeci na metę wbiegł Maciej Soloch (Wronki), który wybiegał 78 minut i 54 sekundy. Najszybsza kobieta na dystansie 21 km to   Katarzyna Chojnacka (Środa Wlkp.) z czasem 93 minuty i 35 sekund. Za nią na metę wbiegła Marcelina Czajka (Jankowice) pokonując 21 kilometrów w 94 minuty i 40 min sekund. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Paczkowska (Kiekrz) z czasem 100 minut 50 sekund.

19 osób wzięło udział w marszu Nordic Walking na dystansie 10,5km. Najszybciej trasę przeszedł wśród panów Jan Parzybut (Pniewy), przed Jackiem Szymańskim (Skórka) i Jerzym Kamińskim (Szamocin), a wśród pań Magdalena Jałowska (Poznań), przed Wiesią Janur (Poznań) i Małgorzatą Walecką (Klotyldzin).